A+/A-

Aktualności

„Zrozumieć Alzheimera” – zaproszenie na 45. spotkanie z cyklu Przystanek Alzheimer

Zapraszamy na projekcję filmu „Zrozumieć Alzheimera”.

Film „Zrozumieć Alzheimera” został zrealizowany w ramach projektu pod tą samą nazwą, obejmującego program edukacji społecznej i wsparcia opiekunów osób chorych.

Film w niecodzienny sposób przybliża postrzeganie świata przez osoby z chorobą Alzheimera i pozwala uzmysłowić sobie z jakimi ograniczeniami zmagają się każdego dnia chorzy. Celem filmu jest pokazanie opiekunom, że dziwne zachowania ich bliskich, trudności w odnalezieniu się w danej sytuacji, towarzyszący temu niepokój, niezrozumienie poleceń, nie są wynikiem złośliwości kierowanej pod adresem opiekuna ani przejawem lenistwa, lecz wynikiem zaburzeń postrzegania otaczającej rzeczywistości. Film ułatwia zrozumienie choroby i pomaga zaakceptować jej przebieg. W zamyśle realizatorów ma pokazać, jak reagować na nietypowe zachowania chorego bez ustawicznego tłumaczenia mu tych samych sytuacji i zdarzeń, nieustannego poprawiania go i egzekwowania właściwego reagowania. Wiedza o przyczynach danego zachowania jest niewątpliwie pomocą w zmianie nastawienia i sposobu reagowania. Pozwala budować głębsze relacje oparte na cierpliwości, akceptacji i miłości.

Film zostanie zaprezentowany przez psycholog Karolinę Jurgę, która jest współautorką projektu i opiekunem merytorycznym filmu.

Projekcja będzie pretekstem do dyskusji i wymiany doświadczeń na temat (nie)typowych zachowań chorego. Pojawią się wskazania jak kontaktować się z chorym, aby być przez niego zrozumianym. Skąd biorą się zachowania agresywne lub depresyjne i jak sobie z nimi radzić.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 15 grudnia 2016 roku o godz. 17.30 w siedzibie warszawskiego oddziału Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich”, przy ul. W. Andersa 13 na Muranowie.

Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia należy kierować na adres: przystanekalzheimer@gmail.com, lub telefonicznie pod numerem telefonu: 518 371 552. Spotkanie jest bezpłatne.

Uwaga! W zgłoszeniu proszę podać: imię, nazwisko, adres e-mail i telefon kontaktowy.