A+/A-

Pilotażowy program "Przystanek Alzheimer"

Od marca 2015 r. Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” realizuje pilotażowy program "Przystanek Alzheimer", którego celem jest przygotowanie mieszkańców Warszawy do stworzenia w swoich dzielnicach grupy samopomocowej lub punktu konsultacyjno-informacyjnego dla osób i rodzin osób chorych na chorobę Alzheimera i inne zespoły otępienne. Powstały program jest rezultatem kilkuletnich działań inicjatywy społecznej "Przystanek Alzheimer".

Dzięki czynnemu udziałowi w serii specjalistycznych szkoleń uczestnicy - przedstawiciele warszawskich ośrodków, instytucji, a także osoby prywatne (w tym opiekunowie) znacznie zwiększą swoją wiedzę i świadomość w zakresie wspierania opiekunów i rodzin osób chorych. Szkolenia odbywają się kilka razy w miesiącu w warszawskiej siedzibie Stowarzyszenia "mali bracia Ubogich". Prowadzą je specjaliści i praktycy, na co dzień pracujący z opiekunami i rodzinami chorych, ale i samymi chorymi.

Projekt „Przystanek Alzheimer - pilotażowy program budowania grup samopomocy dla seniorów, w tym grup wsparcia dla osób chorych na chorobę Alzheimera i inne zespoły otępienne" jest współfinansowany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy oraz Fundację "Pamięć. Odpowiedzialność i Przyszłość".

Uwaga! Rekrutacja uczestników do projektu jest już zamknięta.

Wszystkich zainteresowanych tematyką choroby Alzheimera zapraszamy do kontaktu w ramach społecznej inicjatywy Przystanek Alzheimer, dzięki której powstał niniejszy projekt. W ramach inicjatywy zaproponujemy Państwu (również spoza Warszawy) udział spotkaniach, szkoleniach i warsztatach z zakresu wiedzy o chorobie.

Więcej informacji: przystanekalzheimer@gmail.com, tel. 518 371 552